Oppilashuollon palvelut lukuvuonna 2022-2023

Koulukuraattoreiden työnjako ja yhteystiedot lukuvuonna 2022–2023

Kuraattori Susanna Luoto: Koulutuskeskus Salpaus
p. 0503305459, susanna.luoto@heinola.fi

Kuraattori Taru Jantunen: Suomen urheiluopisto + Sinilähde + Vierumäen alakoulu
p. 0505950305, taru.jantunen@heinola.fi

Kuraattori Miia Salonen: Jyränkö + Kailas 1-4 lk + Lukio
p. 0447976981, miia.salonen@heinola.fi

Kuraattori Taru Aroalho (Tiia Törnbergin sijainen): Lyseonmäen koulu
p. 0447694395, taru.aroalho@heinola.fi

Vastaava kuraattori Tanja Härö: Kirkonkylän koulu + Kailas 5-6 lk.
Lisäksi vastaava kuraattori on kaikkien koulujen käytettävissä.
p. 0503503103, tanja.haro@heinola.fi

 

Koulupsykologit ja koulupsykologille ohjautuminen lukuvuonna 2022–2023

Vastaava psykologi organisoi psykologin tutkimukset sekä psykologin ohjaus- ja tukikäynnit. Tutkimustarpeen arviointi tehdään yhdessä kodin ja koulun kanssa.

Vastaava psykologi Mika Timonen, p. 0447693051, mika.timonen@heinola.fi

Psykologi Iita Riihilahti, p. 0447350022, iita.riihilahti@heinola.fi

 

Terveydenhoitajien ja psyykkarin yhteystiedot lukuvuonna 2022-2023

Terveydenhoitaja  Anna-Maija Lehtinen p. 044 7692983. Jyrängön koulu, Kirkonkylän koulu ja Sinilähteen koulu.

Terveydenhoitaja Hanna Lietzen p.050 4027246. Kailaan koulu (myös Salpauksen ja Tommolan toimipisteet) ja Vierumäen alakoulu.

Terveydenhoitaja Roosa Ijäs p. 044 7978580. Lyseonmäen koulu.

Terveydenhoitaja Miitta Lehtokoski p.050 5945578. Heinolan lukio ja Vierumäen urheiluopisto.

Terveydenhoitaja Teija Ahvenainen p.044 7978579. Koulutuskeskus Salpaus.

Psyykkari Jaana Valtonen p.044 7694396.